BAZY TESTOWE NA PLATFORMIE OVID

W okresie 29.04-28.06.2021 uzyskaliśmy dostęp do rozszerzonych zasobów baz danych na platformie Ovid. 

Ovid/Journals: https://ovidsp.ovid.com/autologin.html - dostęp z komputerów w sieci Uczelnianej  lub https://ovidsp.ovid.com/  przez login i hasło dostępu do platformy Ovid (podane również w instrukcji logowania do Visible Body)

Visible body: http://ovidsp.ovid.com/ovidweb.cgi?T=JS&CSC=Y&NEWS=n&PAGE=main&D=vbpp , również z poziomu Ovid Journals - dostęp z komputerów w sieci Uczelnianej oraz przez login i hasło dostępu do platformy Ovid

Health Library: https://www.lwwhealthlibrary.com , Acland Anatomy:  https://www.aclandanatomy.com - dostęp z komputerów w sieci Uczelnianej

Więcej...

 

REHABILITATION & SPORTS MEDICINE SOURCE - dostęp testowy

Informujemy, że otrzymaliśmy dostęp testowy do bazy Rehabilitation & Sports Medicine Source, który będzie aktywny do 22 czerwca 2021 roku. Jest to baza dla rehabilitantów i fizjoterapeutów oferującapełnotekstowe zasoby z zakresu medycyny sportu, czasopisma związane z rehabilitacją, a także książki elektroniczne, magazyny i publikacje branżowe. Dostęp - z poziomu zasobów Ebsco. Bezpośredni odnośnik do bazy:

https://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&custid=s6984573&groupid=main&profile=ehost&defaultdb=rss

W celu uzyskania danych do logowania (dotyczy osób, które do tej pory nie korzystały z platformy poza Uczelnią), proszę skontaktować się z Działem Informacji i Dokumentacji Naukowej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej...

 

POLSKA PLATFORMA MEDYCZNA

www.ppm.edu.pl

Zachęcamy do korzystania z zasobów Polskiej Platformy Medycznej:

 • otwarty dostęp do: publikacji, doktoratów, danych badawczych, patentów,
 • baza ekspertów z zakresu medycyny i nauk pokrewnych,
 • informacje o grantach, aparaturze badawczej i laboratoriach,
 • raporty i analiza danych

oraz założenia profilu naukowca na PPM zapewniającego bezpłatną prezentację i promocję dorobku, dostęp do programów finansujących badania, dające szansę zwiększenia liczby cytowań.

Więcej...

 

CENTRAL & EASTERN EUROPEAN ACADEMIC SOURCE (CEEAS) - 3-mięsięczny dostęp testowy

Od 4 lutego przez 3 miesiące baza dostępna będzie z poziomu platformy Ebsco (https://search.ebscohost.com). Z komputerów znajdujących się w sieci uczelnianej logowanie odbywa się automatycznie, natomiast poza Uczelnią należy użyć loginu i hasła do platformy Ebsco. Osoby, które nie posiadają danych do logowania proszę o kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wykaz tytułów

Więcej informacji

Nowe zasady rejestracji dorobku naukowego

Dorobek naukowy Pracowników Uczelni jest rejestrowany w oparciu o Zarządzenie nr 4/2018 Rektora Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach z dnia 30 stycznia 2018r. w sprawie zasad zgłaszania dorobku naukowego do Serwisu Informacji Naukowej Biblioteki Akademii Wychowania Fizycznego im. J. Kukuczki w Katowicach (https://www.bip.awf.katowice.pl/userfiles/file/2018/ZRekt/ZR_04_2018.pdf). 

Prace są rejestrowane na podstawie dostarczonych przez autorów:

 • druku zgłoszenia publikacji do dorobku naukowego:
 • kserokopii, nadbitek bądź plików w formacie pdf.                                                                  

Dostarczone materiały powinny zawierać:                                                  

 • pełny tekst artykułu/rozdziału/innej publikacji,
 • informację o afiliacji poszczególnych Autorów,
 • informację o procentowym udziale w tworzeniu publikacji przez poszczególnych Autorów,
 • stronę tytułową i wydawniczą czasopisma,
 • w przypadku pozycji zwartej - stronę tytułową, wydawniczą, spis treści i wstęp,
 • wykaz co najmniej 4 słów kluczowych w języku polskim, charakteryzujących treść publikacji.

Druk zgłoszenia czynnego udziału w konferencji: wraz z programem konferencji lub certyfikatem potwierdzającym czynny udział w wydarzeniu.

Korespondencję można przesyłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.