CENTRAL & EASTERN EUROPEAN ACADEMIC SOURCE (CEEAS) - 3-mięsięczny dostęp testowy

Od 4 lutego przez 3 miesiące baza dostępna będzie z poziomu platformy Ebsco (https://search.ebscohost.com). Z komputerów znajdujących się w sieci uczelnianej logowanie odbywa się automatycznie, natomiast poza Uczelnią należy użyć loginu i hasła do platformy Ebsco. Osoby, które nie posiadają danych do logowania proszę o kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wykaz tytułów

Więcej informacji

 

DOSTĘP TESTOWY DO HUMAN KINETICS LIBRARY - PRZEDŁUŻONY DO 5 MARCA

Zapraszamy do testowania do 5 marca br. bazy Human Kinetics Library zawierającej ponad 150 wiodących publikacji z zakresu nauk o kulturze fizycznej oraz materiałów wideo ilustrujących wykonywanie ćwiczeń itp.
Dodatkowo udostępniona jest baza Human Kinetics Dance Technique - zawierająca publikacje oraz ponad 500 instruktażowych materiałów wideo z dziedziny tańca.

Dostęp do bazy: https://www.humankineticslibrary.com/

Po hasło do logowania można zwrócić się do Działu Informacji Naukowej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacja wideo na temat bazy

 

NOWA KOLEKCJA KSIĄŻEK Z IBUK LIBRA!

Zapraszamy do korzystania z nowej kolekcji książek elektronicznych z Ibuk Libra (prawie 200 tytułów) z zakresu kultury fizycznej, medycyny, fizjoterapii, nauk ekonomicznych, prawa, nauk społecznych i wielu innych. W tych szczególnych czasach dostęp do bogatych zbiorów elektronicznych jest niezwykle ważny.

Przypominamy, że w celu dostępu do kolekcji  należy wysłać e-maila z prośbą o otrzymanie PIN-u, podając imię i nazwisko oraz PESEL na Adres:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Następnie należy wejść na stronę http://www.libra.ibuk.pl/ , założyć konto i/lub zalogować się oraz wpisać PIN otrzymany od Biblioteki. Szczegółowa instrukcja dostępna jest pod adresem : https://biblioteka.awf.katowice.pl/images/dokumenty/PIN_2015-08-11.pdf

Pobierz Przewodnik IBUK

Nowe zasady rejestracji dorobku naukowego

Dorobek naukowy Pracowników Uczelni jest rejestrowany w oparciu o Zarządzenie nr 4/2018 Rektora Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach z dnia 30 stycznia 2018r. w sprawie zasad zgłaszania dorobku naukowego do Serwisu Informacji Naukowej Biblioteki Akademii Wychowania Fizycznego im. J. Kukuczki w Katowicach (https://www.bip.awf.katowice.pl/userfiles/file/2018/ZRekt/ZR_04_2018.pdf). 

Prace są rejestrowane na podstawie dostarczonych przez autorów:

  • druku zgłoszenia publikacji do dorobku naukowego:
  • kserokopii, nadbitek bądź plików w formacie pdf.                                                                  

Dostarczone materiały powinny zawierać:                                                  

  • pełny tekst artykułu/rozdziału/innej publikacji,
  • informację o afiliacji poszczególnych Autorów,
  • informację o procentowym udziale w tworzeniu publikacji przez poszczególnych Autorów,
  • stronę tytułową i wydawniczą czasopisma,
  • w przypadku pozycji zwartej - stronę tytułową, wydawniczą, spis treści i wstęp,
  • wykaz co najmniej 4 słów kluczowych w języku polskim, charakteryzujących treść publikacji.

Druk zgłoszenia czynnego udziału w konferencji: wraz z programem konferencji lub certyfikatem potwierdzającym czynny udział w wydarzeniu.

Korespondencję można przesyłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.