Dostęp testowy na platformie OVID

Informujemy, że w ramach dostępu do czasopism LWW na platformie OVID (“Journal of Strenght & Conditioning Research” oraz “Strenght & Conditioning Journal”) posiadamy aktualnie dodatkowy dostęp testowy (aktywny do 13.11.2019) do rozszerzonej kolekcji czasopism:

Więcej...

ACADEMICA – cyfrowa wypożyczalnia książek i czasopism naukowych

Informujemy, że w naszej Bibliotece jest możliwość korzystania z bazy Academica. Baza zawiera współczesne książki i czasopisma ze wszystkich dziedzin wiedzy będące w zbiorach Biblioteki Narodowej. Dokumenty open-access są dostępne w Internecie pod adresem: academica.edu.pl natomiast publikacje chronione prawem autorskim są udostępniane na specjalnie wyznaczonym terminalu w Czytelni. O dostęp poproś dyżurującego w Czytelni bibliotekarza.

 

Nowe zasady rejestracji dorobku naukowego

Dorobek naukowy Pracowników Uczelni jest rejestrowany w oparciu o Zarządzenie nr 4/2018 Rektora Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach z dnia 30 stycznia 2018r. w sprawie zasad zgłaszania dorobku naukowego do Serwisu Informacji Naukowej Biblioteki Akademii Wychowania Fizycznego im. J. Kukuczki w Katowicach (https://www.bip.awf.katowice.pl/userfiles/file/2018/ZRekt/ZR_04_2018.pdf). 

Prace są rejestrowane na podstawie dostarczonych przez autorów:

  • druku zgłoszenia publikacji do dorobku naukowego:
  • kserokopii, nadbitek bądź plików w formacie pdf.                                                                  

Dostarczone materiały powinny zawierać:                                                  

  • pełny tekst artykułu/rozdziału/innej publikacji,
  • informację o afiliacji poszczególnych Autorów,
  • informację o procentowym udziale w tworzeniu publikacji przez poszczególnych Autorów,
  • stronę tytułową i wydawniczą czasopisma,
  • w przypadku pozycji zwartej - stronę tytułową, wydawniczą, spis treści i wstęp,
  • wykaz co najmniej 4 słów kluczowych w języku polskim, charakteryzujących treść publikacji.

Druk zgłoszenia czynnego udziału w konferencji: wraz z programem konferencji lub certyfikatem potwierdzającym czynny udział w wydarzeniu.

Korespondencję można przesyłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.