BAZY TESTOWE NA PLATFORMIE OVID

W okresie 29.04-28.06.2021 uzyskaliśmy dostęp do rozszerzonych zasobów baz danych na platformie Ovid. Instrukcję korzystania z atlasu Visible Body Premium Package można otrzymać pisząc na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Ovid/Journals: https://ovidsp.ovid.com/autologin.html - dostęp z komputerów w sieci Uczelnianej  lub https://ovidsp.ovid.com/  przez login i hasło dostępu do platformy Ovid (podane również w instrukcji logowania do Visible Body)

Visible body: http://ovidsp.ovid.com/ovidweb.cgi?T=JS&CSC=Y&NEWS=n&PAGE=main&D=vbpp , również z poziomu Ovid Journals - dostęp z komputerów w sieci Uczelnianej oraz przez login i hasło dostępu do platformy Ovid

Health Library: https://www.lwwhealthlibrary.com , Acland Anatomy:  https://www.aclandanatomy.com - dostęp z komputerów w sieci Uczelnianej

 

REHABILITATION & SPORTS MEDICINE SOURCE - dostęp testowy

Informujemy, że otrzymaliśmy dostęp testowy do bazy Rehabilitation & Sports Medicine Source, który będzie aktywny do 22 czerwca 2021 roku.

Z bazy można korzystać z poziomu zasobów platformy Ebsco, poniżej przesyłam bezpośredni odnośnik do tych zasobów. Z komputerów w sieci uczelnianej logowanie odbywa się automatycznie, natomiast poza Uczelnią należy zalogować się do platformy Ebsco. W celu uzyskania danych do logowania (dotyczy osób, które do tej pory nie korzystały z platformy poza Uczelnią), proszę skontaktować się z Działem Informacji i Dokumentacji Naukowej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

https://search.ebscohost.com/login.aspx?authtype=ip,uid&custid=s6984573&groupid=main&profile=ehost&defaultdb=rss

Rehabilitation & Sports Medicine Source to niezbędna baza dla rehabilitantów i fizjoterapeutów. Oferuje pełnotekstowe zasoby z zakresu medycyny sportu, czasopisma związane z rehabilitacją, a także książki elektroniczne, magazyny i publikacje branżowe. Zakres tematyczny to ortopedia, fizjologia, odżywianie, kultura fizyczna i pokrewne. Baza zawiera 140 recenzowanych tytułów, a łącznie ponad 400 różnych źródeł.

 

POLSKA PLATFORMA MEDYCZNA

 www.ppm.edu.pl

Zachęcamy do korzystania z zasobów Polskiej Platformy Medycznej tworzonej przez uczelnie medyczne w Polsce:

 • otwarty dostęp do: publikacji, doktoratów, danych badawczych, patentów,
 • baza ekspertów z zakresu medycyny i nauk pokrewnych,
 • informacje o grantach, aparaturze badawczej i laboratoriach,
 • raporty i analiza danych
 • najwyższy poziom przygotowania danych do ponownego wykorzystania (w skali 5-Star Open Data)
 • dla wszystkich bez barier - dostępna dla osób niedosłyszących i niedowidzących (standard WCAG 2.0)

Zakładając profil naukowca na PPM uzyskujemy:

 • bezpłatną prezentację dorobku naukowego oraz jego promocję w świecie nauki i biznesu, 
 • szybkie i efektywne zarządzanie publikacjami, danymi badawczymi, patentami, projektami,
 • pozycję eksperta,
 • szansę na zwiększenei liczby cytowań
 • dostęp do programów finansujących badania naukowe,
 • integrację danych: SCOPUS, WoS, ORCID, POL-on, PBN
 • nowe kontakty, nowe możliwości współpracy, nowe zespoły badawcze

 

CENTRAL & EASTERN EUROPEAN ACADEMIC SOURCE (CEEAS) - 3-mięsięczny dostęp testowy

Baza dostępna jest z poziomu platformy Ebsco (https://search.ebscohost.com). Z komputerów znajdujących się w sieci uczelnianej logowanie odbywa się automatycznie, natomiast poza Uczelnią należy użyć loginu i hasła do platformy Ebsco. Osoby, które nie posiadają danych do logowania proszę o kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Central & Eastern European Academic Source (CEEAS) to baza zawierająca pełne teksty czasopism naukowych publikowanych przez kraje Europy centralnej i wschodniej. W ostatnim czasie baza została  wypuszczona na nowo z dwukrotnie większą liczbą pełnotekstowych czasopism. Zawiera zasoby naukowe z takich dziedzin jak ekonomia, historia, prawo czy STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics). Baza zawiera w sumie prawie 2000 tytułów z czego 364 w języku polskim. Z racji na swój interdyscyplinarny charakter, sprawdzi się jako bogate rozszerzenie dotychczasowych zasobów online każdej akademickiej biblioteki.

Wykaz tytułów

 

DOSTĘP TESTOWY DO HUMAN KINETICS LIBRARY - PRZEDŁUŻONY DO 5 MARCA

Zapraszamy do testowania do 5 marca br. bazy Human Kinetics Library zawierającej ponad 150 wiodących publikacji z zakresu nauk o kulturze fizycznej oraz materiałów wideo ilustrujących wykonywanie ćwiczeń itp.
Dodatkowo udostępniona jest baza Human Kinetics Dance Technique - zawierająca publikacje oraz ponad 500 instruktażowych materiałów wideo z dziedziny tańca.

Dostęp do bazy: https://www.humankineticslibrary.com/

Po hasło do logowania można zwrócić się do Działu Informacji Naukowej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacja wideo na temat bazy

Zakończono: 2021-03-15